نسيم مطهر
مقام معظّم رهبری (دام ظلّه العالی) :
او يك روحاني معلم بود و شهيد معلمي خود شد. او معلمي را منحصر به سر كلاس درس نكرد، درس هم مي داد، دانشكده هم مي رفت، ساعتها تدريس مي كرد، در حوزه هم تدريس مي كرد، اما تعليم او يك دايره بسيار وسيع تر داشت.
سخنرانی روز معلم 12/2/1380

::نسیم مطهر:: :: نمايش موضوعات - . . . ؟
سوالات رايج مربوط به تالارهاي گفتمان
سوالات رايج مربوط به تالارهاي گفتمان
جستجو
جستجو
ليست كاربران
ليست كاربران
گروههاي كاربري
گروههاي كاربري

مشخصات
مشخصات
ورود به سيستم
ورود به سيستم
ورود به سيستم و كنترل پيغامهاي شخصي
ورود به سيستم و كنترل پيغامهاي شخصي
::نسیم مطهر:: صفحه اول انجمن » نبوت و امامت

ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع      
. . . ؟ رفتن به صفحه قبلي  1, 2
نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام
27900
معاون مدیر انجمن

5 آبان ماه ? 1388
تعداد ارسالها: 86
محل سكونت: ارومیه

ارسال ارسال شده در: پنجشنبه? 18 شهريور ماه ? 1389 17:49:39    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

هان مردمان!همانا حج و عمره از شعائر و آداب و رسوم خدایی است.پس زائران خانهء خدا و عمره کنندگان بر صفا و مروه بسیار طواف کنند.
هان مردمان! در خانهء خدا حج گزارید ؛ که هیچ خاندانی داخل آن نشد مگر بی نیاز شد و مژده گرفت،و کسی از آن روی بر نگردانید مگر بی بهره و نیازمند شد.
هان مردمان! مومنی در موقف(عرفات،مشعر،منا) نماند مگر اینکه خدا گناهان گذشتهء او را بیامرزد و بایسته است که پس از پایان اعمال حج کار خود را از سر گیرد.
هان مردمان! حاجیان دستگیری شده اند و هزینه های سفرشان جبران می شود و جایگزین آن به آنان خواهد رسید و البته خدا پاداش نیکوکاران را تباه نخواهد کرد.
هان مردمان! خانهء خدا را با دین کامل و دانش ژرفای آن دیدار کنید و از زیارتگاهها جز با توبه و باز ایستادن[از گناهان] برنگردید.
هان مردمان! نماز را به پا دارید و زکات بپردازید همان سان که خداوند عزّوجلّ امر فرموده.پس اگر زمان بر شما دراز شد و کوتاهی کردید یا از یاد بردید،علی صاحب اختیار و تبیین کنندهء بر شماست.خداوند عزّوجلّ او را پس از من امانتدار خویش در میان آفریدگانش نهاده.همانا او از من و من از اویم.و فرزندان من از جانشینان او،پرسش های شما را پاسخ دهند و آنچه را نمیدانید به شما میآموزند.
هان! روا و ناروا بیش از آن است که من شمارش کنم و بشناسانم و در این جا یکباره به روا فرمان دهم و از ناروا باز دارم.از این روی مامورم از شما بیعت بگیرم که دست در دست من نهید در مورد پذیرش آنچه از سوی خداوند آورده ام دربارهء علی امیرالمومنین و اوصیای پس از او که آنان از من و اویند و این امامت به وراثت پایدار است و فرجام امامان مهدی است و استواری امامت تا روزی است که او با خداوند قدر و قضا دیدار کند.
هان مردمان! شما را به هرگونه روا و ناروا راهنمایی کردم و از آن هرگز بر نمی گردم.بدانید و آگاه باشید! آنها را یاد کنید و نگه دارید و یکدیگر را به آن توصیه نمایید و در آن دگرگونی راه ندهید.هشدار که دوباره میگویم: بیدار باشید نماز را به پا دارید و زکات بپردازید و امر به معروف کنید و از منکر باز دارید و بدانید که ریشهء امر به معروف این است که به گفتهء من برسید.وسخن مرا به دیگران برسانید و غایبان را به پذیرش فرمان من توصیه کنید و آنان را از ناسازگاری سخنان من باز دارید ؛ همانا سخن من فرمان خدا و من است و هیچ امر به معروف و نهی از منکری جز با امام معصوم تحقق و کمال نمی یابد.
هان مردمان! قرآن بر شما روشن میکند که امامان پس از علی فرزندان اویند و من به شما شناساندم که آنان از او و از من اند.چرا که خداوند در کتاب خود میگوید: (و جعلها کلمةً باقیةً فی عقبه) «امامت را فرمانی پایدار در نسل او قرار داد...» و من نیز گفته ام که مادام که به قرآن و امامان تمسک کنید ، گمراه نخواهید شد.
هان مردمان! تقوا را ، تقوا را رعایت کرده از سختی رستخیز بهراسید همان گونه که خداوند عزّوجلّ فرموده: (انّ زلزلة السّاعة شیءٌ عظیمٌ) « البته زمین لرزه روز رستاخیز حادثه ای بزرگ است...» مرگ،قیامت و حساب و میزان و محاسبهء در برابر پروردگار جهانیان و پاداش کیفر را یاد کنید.آن که نیکی آورد ، پاداش گیرد.و آن که بدی کرد،بهره ای از بهشت نخواهد برد.

علی علی
بازگشت به بالا
رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي آفلاين
27900
معاون مدیر انجمن

5 آبان ماه ? 1388
تعداد ارسالها: 86
محل سكونت: ارومیه

ارسال ارسال شده در: جمعه? 19 شهريور ماه ? 1389 15:40:37    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

هان مردمان! شما بیش از آنید که در یک زمان با یک دست من بیعت نمایید.از این روی خداوند عزّوجلّ به من دستور داده که از زبان شما اقرار بگیرم و پیمان ولایت علی امیرالمومنین را محکم کنم و نیز بر امامان پس از او که از نسل من و اویند؛همانگونه که اعلام کردم که ذریّه من از نسل اوست.
پس همگان بگویید:
البته سخنان تو را شنیده پیروی میکنیم و از آنها خشنودیم و بر آن گردن گذار و بر آنچه از سوی پروردگارمان در امامت اماممان علی امیر المومنین و امامان دیگر به ما ابلاغ کردی ، با تو پیمان میبندیم و با دل و جان و زبان دستهایمان.با این پیمان زنده ایم و با آن خواهیم مرد و با آن اعتقاد برانگیخته میشویم و هرگز آن را دگرگون نکرده،شک و انکار نخواهیم داشت و از عهد و پیمان خود برنمی گردیم.[ای رسول خدا] ما را به پیمان خدا پند دادی دربارهء علی امیرالمومنین و امامان از نسل خود و او،حسن و حسین و آنان که خداوند پس از آنان برپا کرده است.پس عهد و پیمان از ما گرفته شد از دل و جان و زبان و روح و دستانمان.هر کس توانست با دست وگرنه با زبان پیمان بست و هرگز پیمانمان را دگرگون نخواهیم کرد و خداوند از ما شکست عهد نبیند و نیز فرمان تو را به نزدیک و دور از فرزندان و خویشان خود خواهیم رسانید و خداوند را بر آن گواه خواهیم گرفت و هر آینه خداوند بر گواهی کافی است و تو نیز بر ما گواه باش.
هان مردمان! چه میگویید؟ همانا خداوند هر صدایی را می شنود و آن را که از دلها می گذرد می داند.هر آنکس هدایت پذیرفت،به خیر خویش پذیرفته و آنکه گمراه شد،به زیان خود رفته.و هرکس بیعت کند هر آینه با خداوند پیمان بسته؛که (ید الله فوق ایدیهم)
هان مردمان! آنک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان بندید و با علی امیرالمومنین و حسن و حسین و امامان پس از آنان از نسل آنان که نشانه ای پایدارند در دنیا و آخرت.
خداوند مکّاران را تباه میکند و به باوفایان مهر می ورزد.(و من نکث فانّما ینکث علی نفسه و من اوفی بما عاهد علیه الله فسیوتیه اجراً عظیماً) «هر که پیمان شکند جز این نیست که به زیان خود گام برداشته و هرکه بر عهدی که با خدا بسته پا برجا ماند،به زودی خدا او را پاداش بزرگی خواهد داد.»
هان مردمان! آنچه بر شما بر گفتم بگویید و به علی با لقب امیرالمومنین سلام کنید و بگویید: شنیدیم و فرمان میبریم.پروردگارا آمرزشت خواهیم و بازگشت به سوی تو است.و نیز بگویید: (الحمد لله الّذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا ان هدانا الله) «تمام سپاس و ستایش خدایی راست که ما را به این راهنمایی فرمود وگرنه راه نمی یافتیم» - تا آخر آیه.
هان مردمان! هر آینه برتریهای علیّ بن ابی طالب نزد خداوند عزّوجلّ _که در قرآن نازل فرموده_ بیش از آن است که من یکباره برشمارم.پس هرکس از مقامات او خبر داد و آنها را شناخت او را تصدیق و تایید کنید.
هان مردمان! آن کس که از خدا و رسولش و علی و امامانی که نام بردم پیروی کند،به رستگاری بزرگی دست یافته است.
هان مردمان! سبقت جویان به بیعت و پیمان و سرپرستی او وسلام بر او با لقب امیرالمومنین رستگارانند و در بهشت پر بهره خواهند بود.
هان مردمان! آنچه خدا را خشنود کند بگویید.پس اگر شما و تمامی زمینیان کفران ورزند،خدا را زیانی نخواهد رسید.
پروردگارا! آنان را که به آنچه ادا کردم و فرمان دادم ایمان آوردند،بیامرز و بر منکران کافر خشم گیر.
والحمدلله ربّ العالمین.

علی علی
بازگشت به بالا
رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي آفلاين
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع       زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
رفتن به صفحه قبلي  1, 2
صفحه 2 از 2

رفتن به:  
شما نمي توانيد براي اين انجمن مطلب ارسال كنيد .
شما نمي توانيد براي مطالب اين انجمن جوابيه بفرستيد
شما نمي توانيد مطالب ارسالي خود به اين انجمن را ويرايش كنيد .
شما نمي توانيد مطلب ارسالي خود به اين انجمن را حذف نمائيد .
شما نمي توانيد به نظرسنجي هاي اين انجمن راي دهيد .
شما نيمتوانيد فايل هاي خود را به تالار اضافه نمائيد
شما نيمتوانيد فايل هاي موجود در تالارها را دريافت نمائيد